24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

İlk emri Oku!” olan İslam Medeniyetimizin inananları olarak bizler için; okumak ve okuduğunu anlayarak doğruları hayatına nakşetmek en önemli şiarımızdır. Aslında bu süreç eğitim diye adlandırdığımız kavramın tam da kendisidir. Şüphesiz çocuklarımızın ve gençlerimizin, bir yol gösteren ve bir rehber olmadan okuduklarını tam anlamıyla idrak ederek, hayatına yansıtmaları beklenemez. İşte tam bu noktada onlara yol gösteren, onların içlerindeki cevheri ortaya çıkartan, topluma yararlı ve ahlaklı bireyler olmaları için fedakarca emek veren saygıdeğer öğretmenlerimizin önemi anlaşılmaktadır. Edirne’den Kars’a memleketimizin en ücra köşelerinde bir mum gibi etrafına ışık veren öğretmenlerimiz, mesleklerinin yanında anne, baba şefkatiyle öğrencilerimize kucak açarak, onların dertleriyle de dertlenmektedirler.

Öğretmenlerimizin eğitim alanında ve toplumdaki bu anahtar rolünün farkında olan 15 yıllık AK Parti iktidarımız döneminde, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde öğretmen atamaları ve öğretmenlik mesleğinin şartlarının iyileştirilmesi için birçok çalışma yapılmıştır. Cumhuriyet tarihimizde atanan öğretmenlerimizin yarısından fazlası AK Partimiz döneminde atanarak öğretmen sayımız bir milyona yaklaşmıştır. Ayrıca en düşük öğretmen maaşı 470TL’den 2,628 TL’ye ek ders ücretleri saati 2,75TL’den 11.00TL’ye ulaşmıştır. Bütçede her yıl olduğu gibi bu yıl da aslan payı eğitime ayrılarak öğretmenlerimize daha modern ve çağın şartlarına uygun eğitim imkanları sunulmaya devam edilmektedir. Belediye Başkanlığım ve Milletvekilliğim öncesinde uzun yıllar öğretmenlik görevini büyük bir aşkla icra etmiş olmamdan dolayı, eğitime bu denli önem veren bir iktidarın mensubu olmak, bana ayrıca mutluluk ve gurur vermektedir.

Kuşkusuz, toplumumuzun öğretmenlerimizden beklentisi büyüktür. Öğretmenlerimizin; başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere, ülkemizin son 15 yılda maruz kaldığı bütün engellemeler ve darbe girişimlerinin farkında olan, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize giden yolda tam donanımlı bireyler yetişmesinde var gücüyle çaba sarf edeceklerine olan inancım tamdır.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlar, Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz öğretmenlerimiz başta olmak üzere bu kutsal görev uğruna şehadete eren bütün öğretmenlerimize Rabbim’den rahmet dilerim.

Yorum yapın